Fotó: Dreamstime

100HA HUNERDŐ néven össztársadalmi akció indult

Mehlhoffer Tamás

100 hektár erdőt újít fel szakszerű módszerrel Magyarországon a Climate Action csapata: a projekt azonban nem csak beavatkozás a biodiverzitás érdekében, hanem egy össztársadalmi kezdeményezés, amelyben bárki, így a vállalatok is szerepet vállalhatnak a klímaváltozás megállítása érdekében.

A Climate Action által létrehozott 100HA HUNERDŐ projekt nem csupán egy kezdeményezés, hanem egy elköteleződés Magyarország klímaváltozással kapcsolatos kihívásainak kezelésére és a fenntartható jövő megteremtésére

– mondja dr. Gremsperger Gábor, a Climate Action alapítója és ügyvezetője. A projekt új erdők telepítése és meglévő erdők szerkezetének javítása, klímaváltozással szembeni ellenállóképességének növelése mellett nagyobb üzenetet is hordoz magában.

A projekt célja, hogy felhívja a társadalom figyelmét a klímaváltozás kiemelkedő fontosságára. Eközben konkrét lépéseket tesz annak érdekében, hogy Magyarország elérje a klímacélokat és megőrizze természeti kincseit. A 100HA HUNERDŐ faültetésen túl egy összefogás és együttműködés példája, amely arra hívja fel a figyelmet, hogy minden egyes cselekedetünknek hatása van a jövőnkre, és hogy együtt képesek vagyunk pozitív változásokat elérni a bolygónkért.

Széles körű akció

A projekt célja, hogy 2024. január 1. és december 31. között 100 hektáros területen valósuljon meg erdőtelepítés és szerkezetátalakítás. Az erdők szerepét a széndioxid megkötésében nem kell bemutatni. Az erdőszerkezet-átalakítás olyan intézkedéseket foglal magában, amelyek célja az erdők állapotának javítása és a fenntarthatóság előmozdítása. Ez magában foglalhatja például a már meglévő erdők kezelésének és gondozásának optimalizálását, az erdőterületek bővítését, új, klíma-reziliens fajták ültetését vagy az erdők természetes regenerációjának elősegítését. Összesen félmillió facsemete kerül majd a földbe az egy év alatt.

A projekt anyagi megvalósítása széles körű és interaktív, célja pedig az, hogy a magyar társadalom minden egyes szegmense aktívan részt vegyen benne.

Ennek érdekében az együttműködésre és támogatásra nyitottak vagyunk mindenféle szervezettel és egyénel. Legyen az magánszemély, multinacionális vállalat, kis- és középvállalkozás, oktatási intézmény, egyesület, sportszövetség, önkormányzat vagy bármilyen támogató vagy szponzor

– mondja az ügyvezető.

Javítás és bővítés is ráfér az erdőkre

Része lehet a vállalati CSR-nek

A Climate Action úgy látja, hogy a projektben a vállalkozók és vállalatok szintén fontos szereplők, akik elkötelezték magukat a fenntarthatóság iránt. A projekt révén lehetőséget kapnak a zöld üzleti gyakorlatok bevezetésére és a klímasemleges működésre. A vállalkozások számára a projekt részvételének certifikációját vagy tanúsítványát kínálják. Ez nemcsak azt jelenti, hogy megfelelnek a törvényi előírásoknak és szabályozásoknak, hanem lehetőséget is ad arra, hogy beépítsék ezt a részvételt a vállalati társadalmi felelősségvállalási (CSR) programjuk kommunikációjába.

Emellett a civil társadalom és az önkéntesek is kulcsszerepet játszanak a projekt sikerében. Ők a közösség alapját képezik, akik saját idejüket és erőforrásaikat áldozzák a klímavédelem érdekében. Részt vesznek az erdőtelepítésben, környezettudatosságra nevelő programok szervezésében és az ökológiai oktatás terjesztésében. A programot Zöld Nagykövetek is népszerűsítik, akik szakemberek és sportolók lesznek.

Tudományos és transzparens

A Climate Action által megvalósított projektek szakmai számításokon alapulnak, és megfelelnek az ESG-törvény által előírt követelményeknek.

A projekt transzparens: a telepítési területek megtekinthetőek, és a jelentések mindenki számára elérhetőek a Climate Action weboldalán, ahol nyomon követhetőek a beavatkozások.


Olvasd el ezeket is!

Üzleti fenntarthatósági portálunk "Hipergyors info" rovatának friss hírei továbbra is ingyenesek és azok is maradnak. A magyarul egyedülálló, hasznosítható tartalmak, útmutatók, tanácsok azonban csak előfizetőink számára elérhetők.