Fotó: Pexels

Kihívás elé állítja a cégeket az EU-s karboncsökkentés

Hiperzöld

A fenntarthatóságot továbbra is fontosnak gondolják a cégvezetők, mégis egyre többen tartanak attól, hogy az EU karboncsökkentési irányzata nehézségeket okozhat – írja az MTI.

A K&H felmérése szerint a cégvezetői visszajelzések alapján az derült ki, hogy a fenntarthatóság elfogadottsága továbbra is magas, de a cégek, főképp a kisebbek valamelyest visszafogták az erőfeszítéseiket ezen a téren. A beszállítói láncok fenntarthatósági szempontú átvilágításáról szóló törvény miatt viszont a nagyobb vállalatok meg fogják követelni beszállítóiktól a fenntarthatósági jelentést, így felülről lefelé haladva várhatóan az egész gazdaságot áthatja majd az új szabályrendszer..

A fenntarthatósági felmérés rámutat, hogy a környezeti szempontok megítélése csaknem egyöntetű. Hiszen a cégvezetők 98 százaléka egyetért azzal, hogy a fenntartható működést nem lehet csak a költségek szempontjából értékelni. 93 százalék gondolja, hogy bármelyik vállalat hozzá tud járulni a fenntarthatósági törekvésekhez. Ugyancsak meghaladja a 90 százalékot azok aránya, akik kezdeményezték a cégüknél a szelektív hulladékgyűjtést, illetve csökkentik vagy csökkentették a papírfelhasználást. A hőszigetelés kevésbé általános, de 50 százalékot meghaladó cél a vállalatok körében. A környezetkímélő járművek használata viszont ettől elmarad, a fogyasztásukon belül a zöld energia aránya pedig alig éri el az 1 százalékot.

A felmérés szerint fenntarthatósági stratégiával mindössze a cégek 14 százaléka rendelkezik, és csak 12 százalék készít rendszeresen fenntarthatósági jelentést.

A korábbi felmérésben még 37 százalék vette figyelembe a beszállítók kiválasztásánál a fenntarthatósági szempontokat. Az idei első fél évben viszont ez csak 31 százalék volt, ami arra utal, hogy az aktuális pénzügyi helyzettől és a gazdasági kilátásoktól jelentős mértékben függ a vállalatok zöld elkötelezettsége – derült ki.


Olvasd el ezeket is!

  • Összefoglaló a dubaji COP28 első hetéről

    Az ENSZ 28. nemzetközi éghajlatváltozási konferenciáját (COP28) idén az Egyesült Arab Emírségek ad otthont. A november 30. és december 12. között zajló csúcstalálkozón több mint 80 ezer küldött, köztük 140 állam- és kormányfő vesz részt. Az esemény összefoglalója következik.

  • WWF-webinár meghívó: vízzel kapcsolatos vállalati kihívások és az ESG-szigor

    Meglovagoljátok a hullámot vagy sodródtok az árral? Ezt a kérdést teszi fel a WWF Magyarország, amely ingyenes webinárt szervez a vízkockázat és az ESG-szabályozás összefüggéseiről. A víz közös kincsünk, amelyre minden vállalatnak szüksége van – ugyanakkor veszélyt is jelent, hiszen a természeti katasztrófák 90%-a a vízzel vagy annak hiányával kapcsolatos,…

  • Fenntarthatósági jelölőrendszer bevezetését javasolja a GVH

    Sok esetben nem egyértelműek, zavarosak a zöld reklámüzenetek, a fogyasztók jelentős része pedig nincs tisztában az egyes állítások és jelölések pontos tartalmával, illetve jelentésével – többek között ezekre is rávilágít a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) most lezárt piacelemzése, amelyben a zöld állításokat és reklámüzeneteket elemezték. A GVH a honlapján közzétett tanulmányban…

Üzleti fenntarthatósági portálunk "Hipergyors info" rovatának friss hírei továbbra is ingyenesek és azok is maradnak. A magyarul egyedülálló, hasznosítható tartalmak, útmutatók, tanácsok azonban csak előfizetőink számára elérhetők.