Zöld energia

  • Kampányt indít a WWF Magyarország a biomassza-erőművek ellen

    Az országban több helyen is működő biomassza-erőművek rendkívül faanyag- és pénzpazarló módon üzemelnek. Ezt írja sajtóközleményében a WWF Magyarország, és kampányt is indított annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a biomassza-erőművek nem hatékony és környezetpusztító üzemeltetésére.

  • Online kérdőív
    a zöldenergiáról

    Közös ügyünk a zöldenergia – ez a címe annak az online kérdőívnek, amelyben a magyar kormány megkérdezi a polgárok véleményét a zöldenergiáról.

  • Tavaszi próbafúrásokkal döntenek az első hazai szivattyús energiatározó megépítéséről

    A következő hetekben Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyékben, két lehetséges helyszínen kezdődnek kutatófúrások. A fúrások több évtizedes terv megvalósíthatóságát vizsgáló tanulmány elkészítéséhez szolgáltatnak alapvető földtani információkat.

  • Kettős rekordot hozott a február az elektromos autózásban

    A zöld rendszámos járműből 90 ezernél, tisztán elektromosból 50 ezernél több fut már Magyarországon.

  • Jön a KKV Technológia Plusz Hitelprogram

    A GINOP Plusz program I. prioritásán keresztül a kormány a következő időszakban összesen 450 milliárd forintot biztosít a vállalkozások fejlesztésére. Ebből 130 milliárd forintnyi forrás már a második negyedévtől kezdődően elérhetővé válhat a nem budapesti kkv-k számára, például zöld energiát támogató technológiák vásárlására.

  • Megnyílt Magyarország első ingyenes hidrogén-töltőállomása

    A Linde Gáz Magyarország Zrt. üzemeltetésében megnyílt Magyarország első hidrogén-töltőállomása Budapesten az Illatos úton. Négyezet kilogramm hidrogén tankolására van lehetőség előzetes bejelentkezés után.

  • Archív cikk.

    Januártól az állam támogatja a zöld energia tárolását

    Januártól igényelhető támogatás a vállalati zöldenergia tárolói programban. A kormány 62 milliárd forintos keretösszeggel ösztönzi a hazai vállalkozások villamosenergia-rendszer rugalmasságát fokozó, a zöldenergia hatékonyabb hasznosítását is elősegítő fejlesztéseit.

  • Archív cikk.

    Nyilvántartásba vették az első energiaközösséget

    Az energiaközösségek tagjai egymás között osztják meg és számolják el a napelemes rendszereik által termelt áramot. Az első közösség fő tulajdonosa a Magyar Természetvédők Szövetsége.

  • Archív cikk.

    A villamosenergia a kulcs a karbonsemlegesség eléréséhez

    Az Atradius hitelbiztosító tanulmánya szerint az energiatermelés felel az üvegházhatású gázkibocsátás 75 százalékáért. Ugyanakkor a jelenlegi hálózatok nem megfelelőek a megújuló energia fogadására, fejlesztésük pedig hihetetlenül költséges.

  • Archív cikk.

    Minél népszerűbb a megújuló energia, annál valószínűbb az ellátási lánc válsága

    Tízből kilenc energiapiaci vezető szerint minél jobban elterjednek a megújuló energiaforrások, annál több probléma merül fel az ellátási lánc bővítésének és diverzfikálásának terén.

  • Archív cikk.

    Portugália több megújuló energiát termelt márciusban, mint amennyit elfogyasztott

    Portugália megújuló villamosenergia-termelése először haladta meg az egész ország fogyasztását idén márciusban.

  • Archív cikk.

    Energiacímke jön az okoseszközökre is

    A háztartási eszközökön már ismert energiacímkét vezet be rendelettel az EU az okostelefonokra és táblagépekre. A rendelet hamarosan hatályba lép és 2025 közepétől már alkalmazandó. Izgalmas újdonság a javíthatósági pontszám és akkumulátor tartóssága.

  • Korlátozott tartalom.Archív cikk.

    Zöld hidrogén:
    új csodafegyver születik?

    Soha nem látott növekedést jósol a fosszilis energiákat a nehéziparban és közlekedésben is felváltani hivatott megoldásnak a Deloitte új jelentése.

  • Archív cikk.

    Nő a befektetés a megújulókba, mégsem zöldül a világ

    Évről-évre nagyobb mértékben múlja felül a tiszta energiába való befektetés mértéke a fosszilis energiába történő invesztíciót, derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség legfrissebb infografikájából.

  • Archív cikk.

    Működni kezdett az ország legnagyobb napelemparkja

    Mezőcsáton adták át az ország legnagyobb egybefüggő napelemparkját, amely 440 hektáron terül el.

  • Archív cikk.

    Nem finanszíroz olaj- és gázprojekteket a gigabank

    Újabb példa arra, hogy a fenntartható banki finanszírozás térnyerésére: a BNP Paribas bejelentette, hogy befejezi az új olaj- és gázkitermelő projektek finanszírozását. Az ügyfélkörében lévő szénhidrogén-termelő vállalatok számára szolgáltatott finanszírozásról szóló határozat az első lépés a BNP Paribas kötelezettségvállalása felé, hogy 2040-ig teljesen elhagyja a fosszilis üzemanyagok ipari hasznosításához kapcsolódó…